وکیل شهرداری کرج جهت شکایت از شهرداری های استان البرز

دعاوی حقوقی دعاوی دیوان عدالت اداری دعاوی شهرداری ها دعاوی ملکی

وکیل شهرداری کرج یا عبارات مشابه مانند وکیل باتجربه در زمینه شکایت از شهرداری کرج و وکیل متخصص امور شهرداری کرج و سایر شهرهای استان البرز مانند هشتگرد،طالقان،اشتهارد،ماهدشت،محمدشهر،فردیس،کمال شهر،نظرآباد و گرمدره ممکن است مورد جستجوی آن دسته از کاربرانی است که تمایل دارند از خدمات وکلای باتجربه در زمینه امور شهرداری در استان البرز استفاده نمایند.

وکیل شهرداری کرج

ابتدا به توضیح مفهوم و معنای عبارات مذکور پرداخته و سپس مهمترین خدمات وکیل شهرداری کرج را بیان می نماییم:

توضیحی بر عبارت وکیل شهرداری کرج یا وکیل دعاوی شهرداری در کرج چیست؟

وکیل شهرداری کرج عبارت اصطلاحی است که صرفاً برای شناختن وکلایی که در زمینه امور شهرداری دارای تجربه عملی و دانش حقوقی در زمینه شهرداری ها هستند به کار می ورد.

روشن است که مطمئناً وکیل شهرداری کرج باید وکیل دادگستری باشد. اما الزامی به دارا بودن مدرک تخصصی دانشگاهی در زمینه امور شهرداری وجود ندارد.

آنچه مهم است اینکه وکیل شهرداری در کرج و سایر شهرهای استان البرز مانند هشتگرد،طالقان،اشتهارد،ماهدشت،محمدشهر،فردیس،کمال شهر،نظرآباد،چهارباغ و گرمدره در زمینه دعاوی در دادگاه های عمومی و خصوصاً دعاوی شهرداری در دیوان عدالت اداری دارای تجربه کاری و دانش حقوقی لازم و البته برتر و بیشتر از سایر وکلای رسمی دادگستری است.

نمونه کار: ابطال قسمتی مصوبه شورای شهر باغستان با شکایت مسعود فریدنی(وکیل امور شهرداری کرج)

بنابراین به صرف دارا بودن پروانه رسمی وکالت دادگستری از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران حقوقی رسمی و وکلای قوه قضاییه می توان وکالت پرونده ها و دعاوی علیه شهرداری کرج یا سایر شهرداری سطح استان البرز مانند شهرداری فردیس، شهرداری هشتگرد، شهرداری نظرآباد،شهرداری محمدشهر،شهرداری مشکین دشت،شهرداری طالقان،شهرداری گرمدره،شهرداری ماهدشت،شهرداری چهارباغ و… را متقبل شد.

توضیح اینکه با توجه به اسقرار این دفتر وکالت در شهر تهران:

الف) در مورد دعاوی دیوان عدالت اداری با توجه به تمرکز فعالیتی در حوزه قضایی تهران، اساساً مراجعات وکیل به دیوان عدالت اداری نسبت به وکلای شاغل در کرج و سایر شهرهای استان البرز بیشتر است.

ب) در مورد دعاوی ای که در صلاحیت دادگاه های حقوقی هر یک از شهرهای پیش گفته است نیز پذیرش وکالت دعاوی علیه هر یک از شهرداری های استان البرز با توجه به نزدیکی فاصله تهران با شهرهای کرج،طالقان،فردیس،هشتگرد،محمدشهر و… میسر است.

خدمات حقوقی وکیل شهرداری کرج چیست؟

وکیل شهرداری کرج در زمینه دعاوی زیر حاضر به انعقاد قرارداد وکالت و دفاع از حقوق موکلین است.

۱- ابطال مصوبات حوزه شهری و شهرسازی توسط وکیل شهرداری کرج

وکیل شهرداری کرج در زمینه ابطال مصوبات نهادها و مجموعه های زیر دارای تجربه مشابه در شهرهای دیگر است:

مصوبات شوراهای اسلامی شهرهای استان البرز مانند شورای شهر کرج، شورای شهر فردیس و شورای شهر طالقان یا محمدشهر

بیشتر بدانید: ابطال مصوبه شورای شهر شهریار در مورد عوارض کسب و پیشه وکلا با شکایت مسعود فریدنی (وکیل باتجربه دعاوی شهرداری)

مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری  ایران در مورد کرج و سایر شهرهای استان تهران

مصوبات کمیسیون ماده ۵ در مورد طرح تفصیلی شهر کرج ،محمدشهر،اشتهارد،طالقان،گرمدره،چهارباغ،مشکین دشت،فردیس،هشتگرد،نظرآباد و سایر شهرهای استان

بیشتر بدانید:ابطال قسمتی از طرح تفصیلی شهر گلستان با وکالت مسعود فریدنی ( وکیل شهرداری کرج و البرز)

۲- شکایت از رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری کرج

کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری کرج مرجع رسیدگی به تخلفات ساختمانی واقع در محدود و حریم شهر کرج است.

کمیسیون های ماده ۱۰۰ سایر شهرداری های استان البرز نیز دارای همین وظیفه سازمانی هستند.

شما می توانید با هماهنگی قبلی و یا از طریق ارسال مدارک در شماره تلگرام ۰۹۱۲۳۹۷۸۱۱۷ (ضمن تماس تلفنی قبلی) مدارک و مستندات خود را ارسال نمایید.

آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ظرف سه ماه از تاریخ قطعیت یا ابلاغ رأی قطعی قابل شکایت در دیوان عدالت اداری است.

۳- اعتراض به رأی کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری توسط وکیل شهرداری کرج

کمیسیون ماده ۷۷ مرجع رسیدگی به اختلاف بین مودیان شهرداری در مورد عوارض و بهای خدمات است.

چون کمیسیون یاد شده یک کمیسیون اداری است رأی آن ظرف ۹۰ روز از سوی اشخاص مقیم ایران قابل اعتراض در دیوان عدالت اداری است.

۴- شکایت از رأی کمیسیون مشاغل مزاحم توسط وکیل کرج(کمیسیون موضوع بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری)

۵-اعتراض به رأی کمیسیون ماده ۹۹ قانون شهرداری

هر چند کمیسیون مذکور در مورد ساخت و سازهای خارج از حریم ذی صلاح است اما چون در قانون شهرداری به این موضوع پرداخته شده است با مسامحه اعتراض به رای مذکور را جزو خدمات  وکیل شهرداری کرج محسوب نموده ایم.

۶- اعتراض به رأی کمیسیون باغات شهرداری توسط وکیل شهرداری کرج

۷- شکایت از شهرداری بابت تخلف از قوانین و مقررات

چنانچه در اثر تخلف از شهرداری در کرج،محمدشهر،چهارباغ،نظرآباد،فردیس یا هر شهر دیگر استان البرز خسارتی به شخص یا اشخاص وارد گردد، می توان با اعطای وکالت به وکیل دعاوی شهرداری کرج و با گرفتن حکم احراز وقوع تخلف شهرداری دعوی مطالبه خسارت را در دادگاه حقوقی شهر مورد نظر مطرح نمود.

۸- شکایت از شهرداری بابت دعاوی مربوط به پروانه ساختمان

ممکن است شهرداری کرج یا شهرداری محمدشهر یا طالقان و یا هر شهر دیگر بدون علت قانونی از صدور پروانه ساختمانی خودداری نماید و یا بر خلاف قوانین و مقررات پروانه ساختمانی صادر نماید، در این موارد می توان بابت صدور یا ابطال پروانه ساختمانی علیه شهرداری در دیوان عدالت اداری شکایت نمود.

۹- طرح شکایت توسط وکیل شهرداری کرج جهت ابطال اقدامات تملکی شهرداری

 وکیل شهرداری کرج در مورد ابطال اقدمات تملکی شهرداری یا هر نهاد دیگری مانند زمین شهری سابق و یا سایر ادارات دولتی مانند وزارت راه وکالت دعاوی را بر اساس تجربه کاری و دارا بودن دانش حقوقی لازم در این قبیل پرونده های ملکی قبول می نماید.

آنچه بیان شد در ارتباط با خدمات وکیل شهرداری کرج یا وکیل دعاوی شهرداری کرج، فردیس، گرمدره،چهارباغ، طالقان، محمدشهر، مشکین دشت،هشتگرد،نظرآباد،اشتهارد وسایر شهرهای استان تهران در دادگاه های عمومی شهرهای یاد شده و نیز در دیوان عدالت اداری است.

نویسنده: مسعود فریدنی

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

تلفن: ۰۹۱۲۳۹۷۸۱۱۷

ارسال پاسخ

*