وکیل شهرداری تهران و خدمات حقوقی او

دعاوی حقوقی دعاوی دیوان عدالت اداری دعاوی شهرداری ها دعاوی کیفری

وکیل شهرداری تهران یا عبارات مشابه مانند وکیل باتجربه در زمینه شکایت از شهرداری تهران و وکیل متخصص شهرداری تهران و سایر شهرهای استان تهران مانند شهریار،ورامین،اسلامشهر،دماوند،فیروزکوه،باغستان،گلستان،نسیم شهر،صفادشت،شریف آباد،آبسرد،فرون آباد،پردیس،وحیدیه،پاکدشت،امیریه،اندیشه،پرند،بومهن،قرچک،پیشوا و شهرقدس ممکن است مورد جستجوی آن دسته از کاربرانی است که تمایل دارند از خدمات وکلای باتجربه در زمینه امور شهرداری استفاده نمایند.

وکیل شهرداری تهران

ابتدا به توضیح مفهوم و معنای عبارات مذکور پرداخته و سپس مهمترین خدمات وکیل شهرداری تهران را بیان می نماییم:

منظور از وکیل شهرداری تهران یا وکیل دعاوی شهرداری در تهران چیست؟

وکیل شهرداری تهران عبارت اصطلاحی است که صرفاً برای شناختن وکلایی که در زمینه امور شهرداری دارای تجربه و مهارت عملی هستند به کار می ورد.

واضح است که مطمئناً وکیل شهرداری تهران باید وکیل دادگستری باشد. اما لزومی به دارا بودن مدرک تخصصی دانشگاهی در زمینه امور شهرداری نیست.

آنچه مهم است اینکه وکیل شهرداری در تهران و سایر شهرهای این استان مانند شهریار،ورامین،باغستان،دماوند ،پردیس،اسلامشهر، ملارد،فیروزکوه ،پاکدشت،آبسرد،شریف آباد و قرچک در زمینه دعاوی در دادگاه های عمومی و خصوصاً دعاوی شهرداری در دیوان عدالت اداری دارای تجربه کاری و دانش حقوقی لازم و البته برتر و بیشتر از سایر وکلای رسمی دادگستری است.

نمونه کار: ابطال قسمتی مصوبه شورای شهر باغستان با شکایت مسعود فریدنی(وکیل امور شهرداری در تهران)

پس به صرف دارا بودن پروانه رسمی وکالت دادگستری از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران حقوقی رسمی و وکلای قوه قضاییه می توان وکالت پرونده ها و دعاوی علیه شهرداری تهران یا سایر شهرداری سطح استان تهران مانند شهرداری شهرقدس، شهرداری گلستان، شهرداری باغستان،شهرداری نصیرشهر،شهرداری وحیدیه،شهرداری پاکدشت،شهرداری پرند،شهرداری اندیشه،شهرداری رباط کریم،شهرداری ملارد،شهرداری لواسان،شهرداری بومهن،شهرداری فردوسیه،شهرداری پردیس،شهرداری آبعلی،شهرداری بومهن و… را بر عهده گرفت.

لازم به ذکر است:

الف) در مورد دعاوی دیوان عدالت اداری با توجه به تمرکز فعالیتی در حوزه قضایی تهران، اساساً مراجعات وکیل به دیوان عدالت اداری نسبت به وکلای شاغل در شهرهایی مانند ملارد،فیروزکوه، دماوند و سایر شهرهای استان تهران بیشتر است.

ب) در مورد دعاوی ای که در صلاحیت دادگاه های حقوقی هر یک از شهرهای پیش گفته است نیز پذیرش وکالت دعاوی علیه هر یک از شهرداری های استان تهران میسر است.

خدمات حقوقی وکیل شهرداری تهران

وکیل شهرداری تهران در زمینه دعاوی زیر حاضر به انعقاد قرارداد وکالت و دفاع از حقوق موکلین است.

توضیح اینکه شهرداری تهران دارای ۲۲ منطقه است.با این حال هیچ یک از این مناطق شهرداری تهران دارای شخصیت حقوقی مستقل نیستند.

ولی رویه بیشتر وکلای دادگستری باتجربه در امور شهرداری در مورد دعاوی علیه شهرداری تهران در دیوان عدالت اداری و یا دادگاه های عمومی حکایت از طرح دعوی علیه شهرداری تهران و شهرداری منطقه مورد نظر دارد.

در مناطقی مانند منطقه ۲۲ شهرداری تهران که هنوز بواسطه وجود عرصه های فاقد اعیانی،امکان ساخت و ساز وجود دارد،دعاوی مانند صدور پروانه ساختمان ،شکایت از رای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری،شکایت از شهرداری بابت نحوه تفکیک اراضی،شکایت از شهرداری بابت نحوه اجرای تغییر کاربری اراضی خصوصاً املاک واقع در طرح های دولتی و شهرداری بیشتر مطرح می گردد.

با این حال دعاوی مربوط به تملک اراضی توسط شهرداری،اعتراض به رای کمیسیون ماده ۷۷در مورد عوارض،شکایت از رای کمیسیون مشاغل مزاحم راجع به مشاغل مزاحم،آلاینده و خطرناک،احراز وقوع تخلف شهرداری،مطالبه بهای ملک از شهرداری و شکایات کیفری علیه شهرداری با عناوینی مانند تخریب،ممانعت از حق و تصرف عدوانی از جمله دعاوی فراگیر شهرداری تهران در سطح همه مناطق ۲۲ گانه شهرداری است.

در مورد شهرداری های استان تهران مانند شهرداری شهریار،شهرداری پردیس،شهرداری اسلامشهر،شهرداری لواسان،شهرداری پاکدشت و سایر شهرداری های این استان نیز علاوه بر دعاوی عمومی شهرداری،دعاوی و شکایات مربوط به تغییر کاربری،تفکیک و تملک اراضی نسبتاً پرشمار و قابل توجه است.

۱- ابطال مصوبات حوزه شهری و شهرسازی توسط وکیل شهرداری تهران

وکیل شهرداری تهران در زمینه ابطال مصوبات نهادها و مجموعه های زیر دارای تجربه مشابه در شهرهای دیگر است:

مصوبات شوراهای اسلامی شهرهای استان تهران مانند شورای شهر ملارد، شورای شهر شهریار و شورای شهر دماوند یا ورامین

بیشتر بدانید: ابطال مصوبه شورای شهر شهریار در مورد عوارض گسب و پیشه وکلا با شکایت مسعود فریدنی (وکیل باتجربه در دعاوی شهرداری و دیوان)

مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری  ایران در مورد تهران و سایر شهرهای استان تهران

مصوبات کمیسیون ماده ۵ در مورد طرح تفصیلی شهر تهران ،شهریار،پردیس،گلستان،لواسان و سایر شهرهای استان

بیشتر بدانید:ابطال قسمتی از طرح تفصیلی شهر گلستان با وکالت مسعود فریدنی ( وکیل شهرداری در تهران)

۲- شکایت از رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران

کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران مرجع رسیدگی به تخلفات ساختمانی واقع در محدود و حریم شهر تهران است.

کمیسیون های ماده ۱۰۰ سایر شهرداری های استان تهران نیز دارای همین وظیفه سازمانی هستند.

شما می توانید با هماهنگی قبلی و یا از طریق ارسال مدارک در شماره تلگرام ۰۹۱۲۳۹۷۸۱۱۷ (ضمن تماس تلفنی قبلی) مدارک و مستندات خود را ارسال نمایید.

آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ظرف سه ماه از تاریخ قطعیت یا ابلاغ رأی قطعی قابل شکایت در دیوان عدالت اداری است.

۳- اعتراض به رأی کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری توسط وکیل شهرداری تهران

کمیسیون ماده ۷۷ مرجع رسیدگی به اختلاف بین مودیان شهرداری در مورد عوارض و بهای خدمات است.

چون کمیسیون یاد شده یک کمیسیون اداری است رأی آن ظرف ۹۰ روز از سوی اشخاص مقیم ایران قابل شکایت در دیوان عدالت اداری است.

۴- شکایت از رأی کمیسیون مشاغل مزاحم توسط وکیل شهرداری (کمیسیون موضوع بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری)

۵-اعتراض به رأی کمیسیون ماده ۹۹ قانون شهرداری

هر چند کمیسیون مذکور در مورد ساخت و سازهای خارج از حریم ذی صلاح است اما چون در قانون شهرداری به این موضوع پرداخته شده است مسامحتاً اعتراض به رای مذکور را جزو خدمات  وکیل شهرداری تهران محسوب نموده ایم.

۶- شکایت از رأی کمیسیون باغات شهرداری توسط وکیل شهرداری تهران

۷- شکایت از شهرداری بابت تخلف از قوانین و مقررات

چنانچه در اثر تخلف از شهرداری در تهران،شهریار،فیروزکوه،اسلامشهر،ورامین یا هر شهر دیگر استان تهران خسارتی به شخص یا اشخاص وارد گردد، می توان با اعطای وکالت به وکیل دعاوی شهرداری تهران و با گرفتن حکم احراز وقوع تخلف شهرداری دعوی مطالبه خسارت را در دادگاه حقوقی شهر مورد نظر مطرح نمود.

۸- شکایت از شهرداری بابت دعاوی مربوط به پروانه ساختمان

ممکن است شهرداری تهران یا شهرداری شهریار یا لواسان و یا هر شهر دیگر بدون علت قانونی از صدور پروانه ساختمانی خودداری نماید و یا بر خلاف قوانین و مقررات پروانه ساختمانی صادر نماید، در این موارد می توان بابت صدور یا ابطال پروانه ساختمانی علیه شهرداری در دیوان عدالت اداری شکایت نمود.

۹- طرح شکایت توسط وکیل شهرداری تهران جهت ابطال اقدامات تملکی شهرداری

 وکیل شهرداری تهران در مورد ابطال اقدمات تملکی شهرداری یا هر نهاد دیگری مانند زمین شهری سابق و یا سایر ادارات دولتی مانند وزارت راه وکالت دعاوی را بر اساس تجربه کاری و دارا بودن دانش حقوقی لازم در این قبیل پرونده های ملکی قبول می نماید.

وکیل شهرداری تهران12pt;آنچه بیان شد در ارتباط با خدمات وکیل شهرداری تهران یا وکیل دعاوی شهرداری در تهران، پردیس، اندیشه، لواسان، ورامین، آبعلی، پاکدشت،پرند،شهریار،اسلامشهر،چهاردانگه،احمدآباد مستوفی،شهرقدس،امیریه،وحیدیه،صباشهر،صفادشت،فیروزکوه، ملارد وسایر شهرهای استان تهران در دادگاه های عمومی شهرهای یاد شده و نیز در دیوان عدالت اداری است.

نویسنده: مسعود فریدنی

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

تلفن: ۰۹۱۲۳۹۷۸۱۱۷

ارسال پاسخ

*