وکیل دیوان عدالت اداری یزد جهت شکایت از شهرداری یزد و ادارات دولتی

دعاوی حقوقی دعاوی دیوان عدالت اداری دعاوی شهرداری ها دعاوی ملکی

چنانچه با جستجوی عباراتی مانند وکیل دیوان عدالت اداری یزد ، وکیل متخصص دیوان عدالت اداری یزد،وکیل دعاوی شهرداری در یزد و سایر شهرهای استان یزد از جمله تفت، اردکان،میبد،اشکذر،مهریز و ابرکوه به این صفحه اینترنتی دسترسی پیدا کرده اید،بایستی برای آگاهی و روشن شدن مفهوم این عبارت یادآور شویم که منظور از وکیل دیوان عدالت اداری یزد صرفاً تکیه بر تجربه عملی و مهارت چنین وکلایی در دعاوی و پرونده های دیوان عدالت اداری و امور شهرداری است.

وکیل دیوان عدالت اداری یزد

از طرفی مرکز اداری و تشکیلاتی دیوان عدالت اداری در تهران مستقر است.

ولی باید دانست که به جهت استقرار جغرافیایی دیوان در تهران ،به طور طبیعی وکلای دادگستری ای که در تهران فعالیت می نمایند زمینه و امکان بیشتری برای کسب تجربه و تخصص در دعاوی دیوان عدالت اداری دارند.

از طرفی در بین وکلای تهرانی نیز تعداد کمی به وکالت در دیوان عدالت اداری علاقه نشان می دهند و بیشتر تمرکز آنها بر دعاوی حقوقی،کیفری و خانوادگی مطروحه در دادگاه های عمومی حقوقی و کیفری و دادگاه های خانواده است.

از این رو نتیجه منطقی چنین رویه ای آن است که معمولاً و برای نمونه وکیل دادگستری شاغل در یزد یا میبد و سایر شهرهای استان یزد به جهت نداشتن تجربه عملی در پرونده های دیوان عدالت اداری و شهرداری رغبت کمتری به وکالت در دعاوی مذکور دارد.

این مقدمات برای توجیه بکارگیری عنوان وکیل دیوان عدالت اداری در یزد است! چرا که با وجود استقرار دفتر وکالت نگارنده در شهر تهران ،می توان به صورت حضوری و یا حتی به صورت غیرحضوری وکالت دعاوی اشخاص و اهالی یزد،تفت و سایر شهرهای استان یزد در دیوان عدالت اداری را قبول نمود.

گویی وکیل دیوان عدالت اداری شاغل در تهران در یزد و اردکان نیز شعبه ای دایر نموده است!در حالی که تمرکز کاری وکیل دیوان عدالت اداری تهران تنها در شهر مجاز برای فعالیت او یعنی حوزه قضایی تهران مجاز است.

روشن است که گرفتن پرونده های دیوان عدالت اداری در یزد و شهرهای دیگر این استان،هیچ منع قانونی ندارد.

با توضیح بالا و در انتها حوزه کاری وکیل دیوان عدالت اداری در یزد (با در نظر گرفتن مفهوم این عبارت به شرح پیش گفته!) و دعاوی ای که با شرط حصول توافق در مسائل مالی و حقوقی آماده پذیرش آنهاست به قرار زیر است:

۱-دعاوی مربوط به شکایت از مصوبات دولتی

دولت و نهادهای عمومی و اجرایی مانند وزارتخانه های دولتی،ادارات کل استانی در یزد ،سازمانهای دولتی،شهرداریها،شوراهای اسلامی شهر،کمیسیون ماده ۵،شورای عالی شهرسازی و معماری ممکن است مبادرت به وضع مصوباتی نمایند که منافی حقوق قانونی اشخاص و ناقض قوانین باشند.

در این مورد و برای نمونه می توان از خدمات وکیل تخصصی و باتجربه دیوان عدالت اداری در یزد برای ابطال مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری در مورد طرح جامع شهرهای یزد و میبد و سایر شهرهای استان کمک گرفت.

شورای اسلامی شهرهای مهریز یا خاتم و یزد نیز ممکن است مصوباتی وضع نمایند که یا مخالف قوانین موجد حق باشند و یا خارج از حدود اختیارات قانونی مرجع مذکور باشد.

کمیسیون ماده ۵ ممکن است در مورد تغییرات طرح تفصیلی یزد یا اشکذر و بهاباد یا هر شهر دیگری از استان یزد قواعدی وضع نماید که حقوق مالکانه اشخاص را نادیده بگیرد و یا تکالیف مالی جدیدی بر عهده آنها قرار دهد.

بیشتر بدانید:

الف) ابطال مصوبه شورای شهر باغستان در مورد تغییر کاربری با شکایت مسعود فریدنی

ب) ابطال طرح تفصیلی گلستان در مورد واگذاری قسمتی از ملک در قبال صدور پروانه ساختمانی با وکالت مسعود فریدنی

در این موارد استفاده از خدمات وکیل دعاوی دیوان عدالت اداری و شهرداری یزد یقیناً کمک موثری به شاکی خواهد نمود.

۲-شکایت از تخلفات ارگانهای دولتی توسط وکیل دیوان عدالت اداری در یزد

وکیل دیوان عدالت اداری یزد ممکن است مورد رجوع اشخاصی قرار گیرد که مدعی ورود خسارت از ناحیه شهرداری ،اداره آب ،اداره برق،اداره صنعت،معدن و تجارت و سایر دستگاه های دولتی مانند سازمان امور اراضی و اداره جهاد کشاورزی یزد باشند.

در این باره وکیل متخصص دیوان عدالت اداری یزد به خوبی آگاه است که در حال حاضر گرفتن خسارت از ادارات و سازمان های دولتی به جهت تخلف از قوانین و مقررات،دعوایی دو مرحله ای است.

البته دو مرحله ای از حیث مرجع رسیدگی، بدین توضیح که شاکی باید در ابتدا حکم احراز وقوع تخلف سازمان یا اداره یا وزارتخانه طرف شکایت را از شعب دیوان عدالت اداری اخذ نمود و سپس در دادگاه حقوقی صلاحیتدار دعوی جبران خسارت را مطرح نمود.

۳-شکایت از آرای کمیسیون های اداری توسط وکیل دیوان عدالت اداری در یزد

حجم قابل توجهی از پرونده های دیوان عدالت اداری که یک وکیل دیوان عدالت اداری یزد یا وکیل دیوان عدالت در تفت می تواند وکالت آنها را پذیرا باشد،شکایت از آرای کمیسیون های اداری در دیوان عدالت اداری است.

باید دانست مهلت اعتراض به آرای کمیسیون ها و هیات اداری برای اشخاص مقیم ایران ، سه ماه از تاریخ ابلاغ رای است.

مهمترین هیات ها و کمیسیون های کدامند؟

از جمله مهمترین هیات ها و کمیسیون های اداری که رای قطعی آنها در دیوان عدالت اداری قابل شکایت است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری یزد یا هر شهر دیگر این استان

کمیسیون ماده ۷۷ درباره اختلاف مردم با شهرداری یزد در مورد عوارض شهرداری

کمیسیون مشاغل مزاحم شهرداری یزد در مورد ممنوعیت فعالیت و انتقال مشاغل آلاینده و خطرناک در شهر یزد.

کمیسیون باغات شهرداری یزد در مورد تشخیص باغ بودن یا نبودن ملک

هیات های تخلفات اداری

هیات ها و هسته های گزینش

کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی مستقر در شرکت منطقه ای آب یزد و نیز کمیسیون رسیدگی به امور پروانه ها

۴-دعاوی استخدامی مانند تبدیل وضعیت،بازنشستگی و…

یادآوری می گردد نشانی دفتر استانی دیوان عدالت اداری که صرفاً مبادرت به پذیرش و ثبت دادخواست های دیوان عدالت اداری می نماید عبارت است از:

یزد – بلوار مدرس – نرسیده به بیمارستان شهدای کارگر – ساختمان جدید دادگستری کل استان یزد – دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری-شماره تماس: ۳۸۲۶۷۶۱۴-۰۳۵

همچنین شما می توانید برای شکایت از شهرداری یزد و سایر شهرهای استان ازجمله میبد،خاتم،تفت و بهاباد و آرای هیات های تخلفات اداری اداراتی مانند آموزش و پرورش ،جهاد کشاورزی ،اداره ارشاد،بانک های دولتی مانند بانک ملی و کشاورزی،اداره امور آب و اداره برق و سایر ادارات دولتی و جهت ابطال مصوبات شوراهای شهرهای یزد و اردکان وابرکوه و سایر شهرهای استان یزد و نیز دعاوی و پرونده های پیش گفته با ما تماس بگیرید.

این مطلب با موضوع وکیل دیوان عدالت اداری یزد جهت شکایت از شهرداری یزد و ادارات دولتی تدوین گردیده است.

نویسنده: مسعود فریدنی

وکیل پایه یک دادگستری

تلفن: ۰۹۱۲۳۹۷۸۱۱۷

ارسال پاسخ

*