وکیل دیوان عدالت اداری کرمان و خدمات حقوقی او

دعاوی حقوقی دعاوی دیوان عدالت اداری دعاوی شهرداری ها دعاوی ملکی

وکیل دیوان عدالت اداری کرمان / در صورتی که با جستجوی عباراتی مانند وکیل با تجربه دیوان عدالت اداری کرمان،وکیل دعاوی شهرداری در کرمان،وکیل شهرداری کرمان و سایر شهرهای استان کرمان از جمله سیرجان،رفسنجان،بافت،کهنوج،جیرفت،بم،شهربابک،ماهان،زرند،انار،بردسیر،راور،کوهبنان،فهرج،عنبرآباد،ریگان و .. به این مطلب حقوقی دسترسی پیدا کرده اید،بایستی برای آگاهی و شرح مفهوم این عبارت یادآور شویم که منظور از وکیل دیوان عدالت اداری تنها تکیه بر تجربه عملی و مهارت چنین وکلایی در دعاوی و پرونده های دیوان عدالت اداری و امور و دعاوی علیه شهرداری ها است.

از طرفی مرکز اداری و تشکیلاتی دیوان عدالت اداری در تهران مستقر است.

ولی باید دانست که به جهت استقرار جغرافیایی دیوان در تهران ،به طور طبیعی وکلای دادگستری ای که در تهران فعالیت می نمایند زمینه و امکان بیشتری برای کسب تجربه و تخصص در دعاوی دیوان عدالت اداری دارند.

از طرفی در بین وکلای تهرانی نیز تعداد کمی به وکالت در دیوان عدالت اداری علاقه نشان می دهند و بیشتر تمرکز و حوزه کاری آنها بر دعاوی حقوقی،کیفری و خانوادگی مطروحه در دادگاه های عمومی حقوقی و کیفری و دادگاه های خانواده است.

از این رو نتیجه عملی چنین رویه ای آن است که معمولاً و برای نمونه وکیل دادگستری شاغل در کرمان ، رفسنجان، سیرجان و سایر شهرهای استان کرمان به جهت نداشتن تجربه عملی در پرونده های دیوان عدالت اداری و شهرداری رغبت کمتری به وکالت در پرونده ها و دعاوی مذکور دارد.

توضیحی بر عنوان وکیل دیوان عدالت اداری کرمان

این مقدمات برای توجیه بکارگیری عنوان وکیل دیوان عدالت اداری است است! چرا که با وجود استقرار دفتر وکالت نگارنده این مطلب در شهر تهران ،می توان به صورت حضوری و یا حتی به صورت غیرحضوری وکالت دعاوی اشخاص و ساکنین کرمان و سایر شهرهای استان مذکور در دیوان عدالت اداری را قبول نمود.

گویی وکیل دیوان عدالت اداری شاغل در تهران در کرمان نیز شعبه ای دایر نموده است!در حالی که تمرکز کاری وکیل دیوان عدالت اداری تهران تنها در شهر مجاز برای فعالیت او یعنی حوزه قضایی تهران مجاز است.

روشن است که قبول پرونده های دیوان عدالت اداری در کرمان و شهرهای دیگر این استان ،هیچ منع قانونی ندارد.

با توضیح بالا و در انتها حوزه کاری وکیل دیوان عدالت اداری کرمان (با لحاظ مفهوم این عبارت به شرح پیش گفته!) و دعاوی ای که با شرط حصول توافق در مسائل مالی و حقوقی آماده پذیرش آنهاست به قرار زیر است:

۱-دعاوی مربوط به شکایت از مصوبات،بخشنامه ها،آیین نامه ها و بخشنامه های دولتی

دولت و سازمان های عمومی و اجرایی مانند وزارتخانه های دولتی،ادارات کل استانی در کرمان ،ادارات شهرستان های استان کرمان،سازمانهای دولتی،شهرداریها،شوراهای اسلامی شهر،کمیسیون ماده ۵،شورای عالی شهرسازی و معماری ممکن است مبادرت به وضع مصوباتی نمایند که بر خلاف حقوق قانونی اشخاص و ناقض قوانین باشند.

در این مورد و برای نمونه می توان از خدمات وکیل دیوان عدالت اداری کرمان برای ابطال مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری در مورد طرح جامع شهر کرمان یا شهرهای دیگر این استناد کمک گرفت.

شورای اسلامی شهرهای کرمان ،بافت،زرند،رفسنجان،جیرفت،کهنوج،شهربابک،سیرجان و… نیز ممکن است مصوباتی وضع نمایند که یا مخالف قوانین موجد حق و یا خارج از محدوده اختیارات قانونی مرجع مذکور باشند.

در این باره نیز می توان از وکیل دیوان عدالت اداری کرمان بهره برد.

کمیسیون ماده ۵ ممکن است در مورد تغییرات طرح تفصیلی کرمان،بافت،شهربابک،رفسنجان یا هر شهر دیگری از استان کرمان قواعدی وضع نماید که حقوق مالکانه اشخاص را نادیده بگیرد و یا تکالیف مالی جدیدی بر عهده آنها قرار دهد.

بیشتر بدانید: ابطال طرح تفصیلی گلستان در مورد واگذاری قسمتی از ملک جهت صدور پروانه ساختمانی با وکالت مسعود فریدنی

در این موارد استفاده از خدمات وکیل دیوان عدالت اداری کرمان یقیناً کمک موثری به شاکی خواهد نمود.

۲-شکایت از تخلفات ادارات دولتی توسط وکیل دیوان عدالت اداری کرمان

وکیل دیوان عدالت اداری کرمان ممکن است مورد رجوع اشخاصی قرار گیرد که مدعی ورود خسارت از ناحیه شهرداری ،اداره آب ،اداره برق،اداره صنعت،معدن و تجارت و سایر دستگاه های دولتی مانند سازمان امور اراضی و اداره جهاد کشاورزی کرمان باشند.

در این باره وکیل متخصص و باتجربه دیوان عدالت اداری و امور شهرداری کرمان به خوبی آگاه است که در حال حاضر گرفتن خسارت از ادارات و سازمان های دولتی به جهت تخلف از قوانین و مقررات،فرآیند حقوقی دو مرحله ای است.

البته دو مرحله ای از بابت مرجع رسیدگی، بدین توضیح که شاکی(خواهان) باید نخست حکم احراز وقوع تخلف سازمان یا اداره یا وزارتخانه طرف شکایت را از شعب دیوان عدالت اداری اخذ نماید و سپس در دادگاه حقوقی صلاحیتدار دعوی جبران خسارت را مطرح نمود.

۳-شکایت از آرای کمیسیون های اداری توسط وکیل دیوان عدالت اداری کرمان

حجم قابل توجهی از پرونده های دیوان عدالت اداری که یک وکیل دیوان عدالت اداری کرمان یا وکیل دیوان عدالت در رفسنجان یا سیرجان می تواند وکالت آنها را پذیرا باشد،شکایت از آرای کمیسیون های اداری در دیوان عدالت اداری است.

باید دانست اعتراض به آرای کمیسیون ها و هیات اداری برای اشخاص مقیم ایران دارای مهلت سه ماهه است.

مهمترین هیات ها و کمیسیون های اداری و شهرداری کدامند؟

از جمله مهمترین هیات ها و کمیسیون های اداری که رای قطعی آنها در دیوان عدالت اداری قابل شکایت است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کمیسیون موضوع تبصره یک ماده ۱۰۰ شهرداری کرمان یا هر شهر دیگر استان کرمان

کمیسیون ماده ۷۷ درباره اختلاف مردم با شهرداری کرمان در مورد عوارض شهرداری

کمیسیون مشاغل مزاحم شهرداری کرمان در مورد ممنوعیت فعالیت و انتقال مشاغل آلاینده و خطرناک در شهر کرمان

کمیسیون باغات شهرداری کرمان در مورد تشخیص باغ بودن یا نبودن ملک

هیات های بدوی و تجدیدنظر موضوع قانون رسیدگی به تخلفات اداری

هیات ها و هسته های گزینش ادارات و وزارتخانه های دولتی

کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی مستقر در شرکت منطقه ای آب کرمان و نیز کمیسیون رسیدگی به امور پروانه ها

۴-دعاوی استخدامی از جمله تبدیل وضعیت،بازنشستگی و…

همچنین شما می توانید برای شکایت از شهرداری کرمان و سایر شهرهای این استان و آرای هیات های تخلفات اداری اداراتی مانند آموزش و پرورش ،جهاد کشاورزی ،اداره ارشاد،بانک های دولتی مانند بانک ملی و کشاورزی،اداره امور آب و اداره برق و سایر ادارات دولتی و جهت ابطال مصوبات شوراهای شهرهای رفسنجان ،کرمان،سیرجان و سایر شهرهای استان کرمان و نیز دعاوی و پرونده های پیش گفته با ما تماس بگیرید.

این مطلب با موضوع وکیل دیوان عدالت اداری کرمان جهت شکایت از شهرداری کرمان و ادارات دولتی تدوین گردیده است.

نویسنده: مسعود فریدنی

وکیل پایه یک دادگستری

تلفن: ۰۹۱۲۳۹۷۸۱۱۷

ارسال پاسخ

*