وکیل دیوان عدالت اداری تبریز جهت شکایت از شهرداری تبریز و ادارات دولتی

دعاوی دیوان عدالت اداری دعاوی شهرداری ها دعاوی ملکی

چنانچه با جستجوی عباراتی مانند وکیل دیوان عدالت اداری تبریز ،وکیل دعاوی شهرداری تبریز و سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی از جمله مراغه ،میانه ،مرند،شبستر،سراب ،کلیبر ،اهر ،هریس و بناب به این صفحه اینترنتی دسترسی پیدا کرده اید،بایستی برای آگاهی و روشن شدن مفهوم این عبارت یادآور شویم که منظور از وکیل دیوان عدالت اداری صرفاً تکیه بر تجربه عملی و مهارت چنین وکلایی در دعاوی و پرونده های دیوان عدالت اداری و امور شهرداری است.

وکیل دیوان عدالت اداری تبریز

از طرفی مرکز اداری و تشکیلاتی دیوان عدالت اداری در تهران مستقر است.

ولی باید دانست که به جهت استقرار جغرافیایی دیوان در تهران ،به طور طبیعی وکلای دادگستری ای که در تهران فعالیت می نمایند زمینه و امکان بیشتری برای کسب تجربه و تخصص در دعاوی دیوان عدالت اداری دارند.

از طرفی در بین وکلای تهرانی نیز تعداد کمی به وکالت در دیوان عدالت اداری علاقه نشان می دهند و بیشتر تمرکز آنها بر دعاوی حقوقی،کیفری و خانوادگی مطروحه در دادگاه های عمومی حقوقی و کیفری و دادگاه های خانواده است.

از این رو نتیجه منطقی چنین رویه ای آن است که معمولاً و برای نمونه وکیل دادگستری شاغل در تبریز یا مراغه و سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی به جهت نداشتن تجربه عملی در پرونده های دیوان عدالت اداری و شهرداری رغبت کمتری به وکالت در دعاوی مذکور دارد.

این مقدمات برای توجیه بکارگیری عنوان وکیل دیوان عدالت اداری در تبریز است! چرا که با وجود استقرار دفتر وکالت نگارنده در شهر تهران ،می توان به صورت حضوری و یا حتی به صورت غیرحضوری وکالت دعاوی اشخاص و اهالی رشت و سایر توابع آذربایجان شرقی در دیوان عدالت اداری را قبول نمود.

گویی وکیل دیوان عدالت اداری شاغل در تهران در تبریز و آذربایجان شرقی نیز شعبه ای دایر نموده است!در حالی که تمرکز کاری وکیل دیوان عدالت اداری تهران تنها در شهر مجاز برای فعالیت او یعنی حوزه قضایی تهران مجاز است.

روشن است که گرفت پرونده های دیوان عدالت اداری در تبریز و شهرهای دیگر آذربایجان شرقی،هیچ منع قانونی ندارد.

با توضیح بالا و در انتها حوزه کاری وکیل دیوان عدالت اداری در تبریز (با در نظر گرفتن مفهوم این عبارت به شرح پیش گفته!) و دعاوی ای که با شرط حصول توافق در مسائل مالی و حقوقی آماده پذیرش آنهاست به قرار زیر است:

۱-دعاوی مربوط به شکایت از مصوبات دولتی و شهرداری

دولت و نهادهای عمومی و اجرایی مانند وزارتخانه های دولتی،ادارات کل استانی در تبریز ،سازمانهای دولتی،شهرداریها،شوراهای اسلامی شهر،کمیسیون ماده ۵،شورای عالی شهرسازی و معماری ممکن است مبادرت به وضع مصوباتی نمایند که منافی حقوق قانونی اشخاص و ناقض قوانین باشند.

در این مورد و برای نمونه می توان از خدمات وکیل دیوان عدالت اداری تبریز برای ابطال مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری در مورد طرح جامع شهر تبریز کمک گرفت.

شورای اسلامی شهرهای تبریز یا سراب و میانه نیز ممکن است مصوباتی وضع نمایند که یا مخالف قوانین موجد حق باشند و یا خارج از حدود اختیارات قانونی مرجع مذکور باشد.

کمیسیون ماده ۵ ممکن است در مورد تغییرات طرح تفصیلی تبریز یا مرند و بستان آباد یا هر شهر دیگری از استان آذربایجان شرقی قواعدی وضع نماید که حقوق مالکانه اشخاص را نادیده بگیرد و یا تکالیف مالی جدیدی بر عهده آنها قرار دهد.

در این موارد استفاده از خدمات وکیل دیوان عدالت اداری در تبریز یقیناً کمک موثری به شاکی خواهد نمود.

۲-شکایت از تخلفات سازمان های دولتی توسط وکیل دیوان عدالت اداری تبریز

وکیل دیوان عدالت اداری تبریز ممکن است مورد رجوع اشخاصی قرار گیرد که مدعی ورود خسارت از ناحیه شهرداری ،اداره آب ،اداره برق،اداره صنعت،معدن و تجارت و سایر دستگاه های دولتی مانند سازمان امور اراضی و اداره جهاد کشاورزی تبریز باشند.

در این باره وکیل متخصص دیوان عدالت اداری تبریز به خوبی آگاه است که در حال حاضر گرفتن خسارت از ادارات و سازمان های دولتی به جهت تخلف از قوانین و مقررات،دعوایی دو مرحله ای است.

البته دو مرحله ای از حیث مرجع رسیدگی، بدین توضیح که شاکی باید در ابتدا حکم احراز وقوع تخلف سازمان یا اداره یا وزارتخانه طرف شکایت را از شعب دیوان عدالت اداری اخذ نمود و سپس در دادگاه حقوقی صلاحیتدار دعوی جبران خسارت را مطرح نمود.

۳-اعتراض به آرای کمیسیون های اداری توسط وکیل دیوان عدالت اداری تبریز

حجم قابل توجهی از پرونده های دیوان عدالت اداری که یک وکیل دیوان عدالت اداری در تبریز یا وکیل دیوان عدالت در بناب می تواند وکالت آنها را پذیرا باشد،شکایت از آرای کمیسیون های اداری در دیوان عدالت اداری است.

باید دانست اعتراض به آرای کمیسیون ها و هیات اداری برای اشخاص مقیم ایران دارای مهلت سه ماهه است.

مهمترین هیات ها و کمیسیون های کدامند؟

از جمله مهمترین هیات ها و کمیسیون های اداری که رای قطعی آنها در دیوان عدالت اداری قابل شکایت است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تبریز یا هر شهر دیگر آذربایجان شرقی

کمیسیون ماده ۷۷ درباره اختلاف مردم با شهرداری تبریز در مورد عوارض شهرداری

کمیسیون مشاغل مزاحم شهرداری تبریز در مورد ممنوعیت فعالیت و انتقال مشاغل آلاینده و خطرناک در شهر تبریز.

کمیسیون باغات شهرداری تبریز در مورد تشخیص باغ بودن یا نبودن ملک

هیات های تخلفات اداری

هیات ها و هسته های گزینش

کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی مستقر در شرکت منطقه ای آب آذربایجان شرقی و نیز کمیسیون رسیدگی به امور پروانه ها

۴-دعاوی استخدامی مانند تبدیل وضعیت،بازنشستگی و…

یادآوری می گردد نشانی دفتر استانی دیوان عدالت اداری در آذربایجان شرقی که صرفاً مبادرت به پذیرش و ثبت دادخواست های دیوان عدالت اداری می نماید عبارت است از:

تبریز – ابتدای سر بالایی خیابان ولی عصر -ساختمان شماره یک دادگستری کل آذربایجان شرقی-طبقه همکف دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری

شماره تماس: ۳۳۲۹۱۸۵۵-۰۴۱ ۳۳۳۸۶۳۳۷-۰۴۱

وکیل دیوان عدالت اداری تبریز

همچنین شما می توانید برای شکایت از شهرداری تبریز و سایر شهرهای آذربایجان شرقی و آرای هیات های تخلفات اداری اداراتی مانند آموزش و پرورش ،جهاد کشاورزی ،اداره ارشاد،بانک های دولتی مانند بانک ملی و کشاورزی،اداره امور آب و اداره برق و سایر ادارات دولتی و جهت ابطال مصوبات شوراهای شهرهای تبریز و شبستر و اهر و سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی و نیز دعاوی و پرونده های پیش گفته با ما تماس بگیرید.

این مطلب با موضوع وکیل دیوان عدالت اداری تبریز جهت شکایت از شهرداری تبریز و ادارات دولتی تدوین گردیده است.

نویسنده: مسعود فریدنی

وکیل پایه یک دادگستری

تلفن: ۰۹۱۲۳۹۷۸۱۱۷

 

ارسال پاسخ

*