وکیل دیوان عدالت اداری قزوین و خدمات حقوقی او

دعاوی حقوقی دعاوی دیوان عدالت اداری دعاوی شهرداری ها دعاوی ملکی

وکیل دیوان عدالت اداری قزوین – در صورتی که با جستجوی عباراتی مانند وکیل دیوان عدالت اداری قزوین ،وکیل امور شهرداری قزوین و سایر شهرهای استان قزوین از جمله تاکستان ،بویین زهرا،آوج،آبیک، محمدیه،الوند و آبگرم به این مطلب اینترنتی دسترسی پیدا کرده اید،بایستی برای آگاهی و روشن شدن مفهوم این عبارت یادآور شویم که منظور از وکیل دیوان عدالت اداری تنها تکیه بر تجربه عملی و مهارت چنین وکلایی در دعاوی و پرونده های دیوان عدالت اداری و امور شهرداری است.

از طرفی مرکز اداری و تشکیلاتی دیوان عدالت اداری در تهران مستقر است.

ولی باید دانست که به جهت استقرار جغرافیایی دیوان در تهران ،به طور طبیعی وکلای دادگستری ای که در تهران فعالیت می نمایند زمینه و امکان بیشتری برای کسب تجربه و تخصص در دعاوی دیوان عدالت اداری دارند.

از طرفی در بین وکلای تهرانی نیزشمار کمی به وکالت در دیوان عدالت اداری علاقه نشان می دهند و بیشتر تمرکز آنها بر دعاوی حقوقی،کیفری و خانوادگی مطروحه در دادگاه های عمومی حقوقی و کیفری و دادگاه های خانواده است.

از این رو نتیجه عملی چنین رویه ای آن است که معمولاً و برای نمونه وکیل دادگستری شاغل در قزوین یا تاکستان و سایر شهرهای استان قزوین به جهت نداشتن تجربه عملی در پرونده های دیوان عدالت اداری و شهرداری رغبت کمتری به وکالت در پرونده ها و دعاوی مذکور دارد.

این مقدمات برای توجیه بکارگیری عنوان وکیل دیوان عدالت اداری قزوین است! چرا که با وجود استقرار دفتر وکالت نگارنده در شهر تهران ،می توان به صورت حضوری و یا حتی به صورت غیرحضوری وکالت دعاوی اشخاص و اهالی قزوین و سایر شهرهای استان قزوین در دیوان عدالت اداری را قبول نمود.

گویی وکیل دیوان عدالت اداری شاغل در تهران در قزوین نیز شعبه ای دایر نموده است!در حالی که تمرکز کاری وکیل دیوان عدالت اداری تهران تنها در شهر مجاز برای فعالیت او یعنی حوزه قضایی تهران مجاز است.

روشن است که قبول پرونده های دیوان عدالت اداری در قزوین و شهرهای دیگر این استان ،هیچ منع قانونی ندارد.

با توضیح بالا و در انتها حوزه کاری وکیل دیوان عدالت اداری در قزوین(با در نظر گرفتن مفهوم این عبارت به شرح پیش گفته!) و دعاوی ای که با شرط حصول توافق در مسائل مالی و حقوقی آماده پذیرش آنهاست به قرار زیر است:

۱-وکالت دعاوی مربوط به شکایت از مصوبات و بخشنامه های دولتی توسط وکیل دیوان عدالت اداری قزوین

وکیل دیوان عدالت اداری قزوین بیان می دارد:دولت و سازمان های عمومی و اجرایی مانند وزارتخانه های دولتی،ادارات کل استانی در قزوین ،سازمانهای دولتی،شهرداریها،شوراهای اسلامی شهر،کمیسیون ماده ۵،شورای عالی شهرسازی و معماری ممکن است مبادرت به وضع مصوباتی نمایند که مخالف حقوق قانونی اشخاص و ناقض قوانین باشند.

در این مورد و برای نمونه می توان از خدمات وکیل دیوان عدالت اداری قزوین برای ابطال مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری در مورد طرح جامع شهر قزوین کمک گرفت.

شورای اسلامی شهرهای قزوین یا بویین زهرا و آبیک نیز ممکن است مصوباتی وضع نمایند که یا مخالف قوانین موجد حق باشند و یا خارج از محدوده اختیارات قانونی مرجع مذکور باشد.

کمیسیون ماده ۵ ممکن است در مورد تغییرات طرح تفصیلی قزوین یا تاکستان و آوج یا هر شهر دیگری از استان قزوین قواعدی وضع نماید که حقوق مالکانه اشخاص را نادیده بگیرد و یا تکالیف مالی جدیدی بر عهده آنها قرار دهد.

بیشتر بدانید: ابطال طرح تفصیلی گلستان در مورد واگذاری قسمتی از ملک جهت صدور پروانه ساختمانی با وکالت مسعود فریدنی

در این موارد استفاده از خدمات وکیل دیوان عدالت اداری قزوین یقیناً کمک موثری به شاکی خواهد نمود.

۲-شکایت از تخلفات ادارات دولتی توسط وکیل دیوان عدالت اداری قزوین

وکیل دیوان عدالت اداری قزوین ممکن است مورد رجوع اشخاصی قرار گیرد که مدعی ورود خسارت از ناحیه شهرداری ،اداره آب ،اداره برق،اداره صنعت،معدن و تجارت و سایر دستگاه های دولتی مانند سازمان امور اراضی و اداره جهاد کشاورزی قزوین باشند.

در این باره وکیل متخصص دیوان عدالت اداری قزوین به خوبی آگاه است که در حال حاضر گرفتن خسارت از ادارات و سازمان های دولتی به جهت تخلف از قوانین و مقررات،فرآیند حقوقی دو مرحله ای است.

البته دو مرحله ای از حیث مرجع رسیدگی، بدین توضیح که شاکی باید در ابتدا حکم احراز وقوع تخلف سازمان یا اداره یا وزارتخانه طرف شکایت را از شعب دیوان عدالت اداری اخذ نماید و سپس در دادگاه حقوقی صلاحیتدار دعوی جبران خسارت را مطرح نمود.

۳-شکایت از آرای کمیسیون های اداری توسط وکیل دیوان عدالت اداری قزوین

حجم قابل توجهی از پرونده های دیوان عدالت اداری که یک وکیل دیوان عدالت اداری در قزوین یا وکیل دیوان عدالت در الوند یا محمدیه می تواند وکالت آنها را پذیرا باشد،شکایت از آرای کمیسیون های اداری در دیوان عدالت اداری است.

باید دانست اعتراض به آرای کمیسیون ها و هیات اداری برای اشخاص مقیم ایران دارای مهلت سه ماهه است.

مهمترین هیات ها و کمیسیون های اداری و شهرداری کدامند؟

از جمله مهمترین هیات ها و کمیسیون های اداری که رای قطعی آنها در دیوان عدالت اداری قابل شکایت است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری قزوین یا هر شهر دیگر استان قزوین

کمیسیون ماده ۷۷ درباره اختلاف مردم با شهرداری قزوین در مورد عوارض شهرداری

کمیسیون مشاغل مزاحم شهرداری قزوین در مورد ممنوعیت فعالیت و انتقال مشاغل آلاینده و خطرناک در شهر قزوین.

کمیسیون باغات شهرداری قزوین در مورد تشخیص باغ بودن یا نبودن ملک

هیات های بدوی و تجدیدنظر تخلفات اداری

هیات ها و هسته های گزینش

کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی مستقر در شرکت منطقه ای آب قزوین و نیز کمیسیون رسیدگی به امور پروانه ها

۴-دعاوی استخدامی مانند تبدیل وضعیت،بازنشستگی و…

همچنین شما می توانید برای شکایت از شهرداری قزوین و سایر شهرهای این استان و آرای هیات های تخلفات اداری اداراتی مانند آموزش و پرورش ،جهاد کشاورزی ،اداره ارشاد،بانک های دولتی مانند بانک ملی و کشاورزی،اداره امور آب و اداره برق و سایر ادارات دولتی و جهت ابطال مصوبات شوراهای شهرهای تاکستان و قزوین و بویین زهرا و سایر شهرهای استان قزوین و نیز دعاوی و پرونده های پیش گفته با ما تماس بگیرید.

این مطلب با موضوع وکیل دیوان عدالت اداری قزوین جهت شکایت از شهرداری قزوین و ادارات دولتی تدوین گردیده است.

نویسنده: مسعود فریدنی

وکیل پایه یک دادگستری

تلفن: ۰۹۱۲۳۹۷۸۱۱۷

ارسال پاسخ

*